غذاهای محلی گیلان

غذاهای محلی گیلان

تنوع غذاهای لذیذ گیلانی آن قدر بالاست که در سال ۱۳۹۴ توسط سازمان یونسکو، به عنوان خلاق ترین پایتخت غذا معرفی شد.

سیر، بادمجان و گردو ، جزو مواد اولیه ی اکثر غذاهای گیلانی هستند. سبزیجاتی مثل چوچاق و خالولش، به همراه آب انار و نارنج نیز، در این غذاها استفاده می شوند.

با به کار رفتن این مواد در غذاهای گیلانی، طعم لذیذی را تجربه خواهید کرد که در هیچ کجای دنیا نچشیده اید.

بعد از آشنا شدن با غذاهای محلی استان  گیلان، دو راه پیش روی ما قرار می گیرد. یا باید به رستوران های گیلان سر بزنیم. یا این که خودمان از روی دستور پخت، به طبخ غذای مورد علاقه ی مان بپردازیم.

ادامه ی مقاله را دنبال کنید تا با چند نمونه از غذاهای محلی استان گیلان آشنا شوید.

۱.ترش واش:  

 همان طوری که از اسم این غذا مشخص است، طعم ترش و لذیذی را با چشیدن این غذا تجربه خواهید کرد. برای تهیه ی این غذای لذیذ، تعدادی بادمجان را سرخ می کنیم. سپس مقداری سیر را سرخ کرده و  به همراه سینه ی مرغ تفت می دهیم. دلیل ترش بودن ترش واش، اضافه شدن رب آلوچه به مرغ است. در مرحله ی بعدی بادمجان ها را به مرغ اضافه می کنیم و مقداری آب نارنج به غذا اضافه می کنیم. وقتی غذا خوب پخت، تعدادی گوجه فرنگی را  به صورت گرد خرد می کنیم و روی غذا می چینیم.     

  لازم به ذکر است که در طبخ ترش واش، از سبزی های محلی گیلان استفاده می شود که فقط در این استان وجود دارند.

۲. مرغ ترش   

   این غذای محلی، طعم لذیذی دارد که هیچ گاه فراموش نخواهد شد. لازم به ذکر است که طعم مرغ ترش گیلان  با  مازندران  متفاوت است. این تفاوت به دلیل نبود گردو در مرغ ترش گیلانی می باشد.

  برای تهیه ی این غذا به موادی مثل پیاز، لپه، سبزی و مرغ احتیاج داریم. بعد از تفت دادن این مواد باهم، سیر را به آن اضافه می کنیم. در مرحله ی آخر، تخم مرغ و آب نارنج را روی مواد می ریزیم.

۳. کوکوی مرغ گیلانی      

چخرتمه یا کوکوی مرغ گیلانی، یکی از غذاهای محبوب گیلانی است که به سادگی تهیه می شود. 

برای تهیه ی این غذا، ابتدا تخم مرغ، نمک و فلفل را باهم مخلوط می کنیم. در مرحله ی بعد، مرغ های خورد شده را به همراه آب لیمو و پیاز داغ، روی تخم مرغ ها می ریزیم. در این مرحله، مایه ی کوکو را با دست شکل می دهیم و در روغن سرخ می کنیم. هنگامی که هر دو طرف کوکو به رنگ طلایی درآمد، غذا آماده است.

۴. میرزا قاسمی      

بیشتر گردشگرانی که به گیلان سفر می کنند، میرزا قاسمی را در یکی از وعده های غذایی خود نوش جان می کنند. البته این غذا به عنوان پیش غذا در رستوران های گیلان، سرو می شود.    

برای طبخ این غذای خوشمزه، بعد از خرد کردن بادمجان کبابی و گوجه فرنگی، آن را به سیر سرخ شده اضافه می کنند. در مرحله ی آخر چند عدد تخم مرغ به آن اضافه کرده و بعد از آماده شدن غذا آن را میل می کنند.


۵. سیر قلیه

سیر قلیه نیز، یکی دیگر از غذاهای استان گیلان است که برای طبخ آن به شیوه ی زیر عمل می کنیم. ابتدا سیر ها را سرخ کرده و چند عدد تخم مرغ به آن اضافه می کنیم. مرغ و لپه را در ظرفی دیگر می پزیم و سپس برگ سیر را به آن اضافه می کنیم. در مرحله ی آخر سیر و تخم مرغ را به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم خوب جا بیفتد.   

البته می توان این غذا را به جای گوشت مرغ، با گوشت اردک نیز تهیه کرد.

۶. اناربیج:   

 انار بیج، یکی از غذاهای گیلانی است که با گوشت قلقلی و سبزی محلی خالواش تهیه می شود. 

  برای تهیه ی این غذای لذیذ، ابتدا سبزی خورش را  تفت می دهیم. سپس گوشت چرخکرده را به آن اضافه کرده و با دست ورز می دهیم. مواد را به صورت قلقلی در روغن می ریزیم تا سرخ شوند. در مرحله ی بعد، پیاز داغ و سبزی به همراه زردچوبه و گردوی آسیاب شده را به آن اضافه می کنیم.  

 در مرحله ی آخر، رب انار و رب گوجه فرنگی را در ظرفی دیگر تفت داده و به مواد اضافه می کنیم. بعد از این کار، اجازه می دهیم تا مواد خوب بپزند و جا بیفتند.