جزیره ی کورسیکا در فرانسه

جزیره ی کورسیکا در فرانسه

جزیره ی کورسیکا در فرانسه

شاید در بین جاذبه های متعدد کشور فرانسه و زیر سایه ی شهرت پاریس، نام کورسیکا به گوشتان نخورده باشد. اما جالب است بدانید کورسیکا یکی از پر طرفدار ترین مقاصد تفریحی این کشور است که تا به حال توریست های بسیاری را به خودش جذب کرده است. این جذابیت ها باعث شد تا یک کارگردان بزرگ هندی، ماجراهای آخرین فیلمش را در دل طبیعت و خیابان های تاریخی این جزیره به تصویر بکشد. با الی گشت همراه باشید تا با این جزیره ی پرطرفدار آشنا شوید.
جزیره کورسیکا

جزیره ی کورسیکا در فرانسه
معرفی:
جزیره کرس (Corse) یا کورسیکا (Corsica) یکی از جزایر زیبای فرانسه و چهارمین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است که از مقاصد مورد علاقه ی فرانسوی ها برای گذراندن تعطیلات محسوب می شود. قرار گرفتن جزیره کرس در میان دو جزیره ایتالیایی توسکانی و ساردینیا باعث شده است این جزیره تا حدودی از سبک زندگی و فرهنگ ایتالیایی تاثیر بگیرد. زبان این جزیره کرسی و یکی از گویش های اصلی توسکانی ایتالیا است که تحت تاثیر زبان فرانسه قرار گرفته است.
کشتی های کورسیکا

جزیره ی کورسیکا در فرانسه
امروزه کرسی از گویش های رسمی زبان فرانسه محسوب می شود. غذاهای دریایی و انواع پنیرهای خوشمزه ی فرانسوی در کورسیکا طرفداران بسیاری دارد. جزیره کورسیکا ۱۲ بندر قایق رانی و ۲۰ اسکله دارد و مملوء از جاذبه های باستانی است. اما چیزی که این جزیره را خاص می کند آرامش و چشم انداز بی نظیر دریای مدیترانه است که کورسیکا را به یکی از جزایر محبوب زوج های جوان برای گذراندن ماه عسل شان تبدیل کرده است.
خیابان کورسیکا
پیشنهاداتی برای سفر به کورسیکا:

جزیره ی کورسیکا در فرانسه

۱- بدون بازدید از شهر بونیفاچیو (Bonifacio) سفرتان کامل نخواهد بود. بونیفاچیو شهری تاریخی در جنوب جزیره کورسیکا است و یکی از زیباترین بنادر طبیعی دریای مدیرانه محسوب می شود. این شهر مملوء از خانه های قرون وسطایی و کلیساهای قدیمی است که آن را به مقصد محبوبی برای علاقمندان به تاریخ نیز تبدیل کرده است.
۲- جزایر لاوتزی (Lavezzi) با ماسه های سفید رنگ و دریای فیروزه ای بهترین تجربه ی ساحلی در یک روز آفتابی را به شما هدیه می دهند. از طریق بنادر بونیفاچیو می توانید به این جزایر دسترسی پیدا کنید و در یک ساحل آرام حسابی آفتاب بگیرید.
کورسیکا
۳- اگر دوست دارید محل زندگی ناپلئون بناپارت را ببینید، سری به منطقه آجاچیو (Ajacio) بزنید. محل زندگی امپراطور فرانسه، امروزه به موزه ی میسون بناپارت (Maison Bonaparte) تبدیل شده است. آجاچیو همچنین صاحب یکی از زیباترین خلیج های دنیا است و به داشتن کافه ها و چشم اندازهای بی نظیر معروف است.

جزیره ی کورسیکا در فرانسه
۴-جزیره کورسیکا هر ساله میزبان فستیوال های مشهور موسیقی و تئاتر است که باعث جذب عده ی زیادی از علاقمندان موسیقی و هنر به این منطقه می شود. در سفر به کورسیکا فستیوال های هنر و مزه، هفته ی مقدس و جشنواره ی پنیر کورسیکا را از دست ندهید.
۵- قبل از سفر به این جزیره سعی کنید کمی فرانسوی یاد بگیرید و یک راهنمای زبان فرانسوی حتما همراه خودتان داشته باشید. دانستن زبان انگلیسی در این سفر چندان کارتان را راه نمی اندازد.

جزیره ی کورسیکا در فرانسه

منبع:Eligasht